Vaginální mapování

technika pro ženy, která funguje


Vaginální mapování je znovu objevená technika,vycházející z dávných tradic akupresury, kterou do České republiky přinesl zakladatel sexological bodyworku Joseph Kramer před pár lety. Za tuto krátkou dobu se vaginální mapování stalo velmi populární nejenom v alternativním světě, ale pomalu proniká i do médií.

Když jsem nedávno byla u ortopeda a padla řeč na moji profesi, tak mi nadšeně sdělil, že jeho žena právě o vaginálním mapování nedávno četla. Hned by jí tam prý poslal...

Vaginální mapování se tak pomalu stává součástí každé ženy, která chce zlepšit své potěšení a vůbec citlivost ve svém pohlaví.


Co je vaginální mapování ?

Jedná se o akupresurní masáž vagíny. Je to pomalá masáž jednotlivých bodů, která je prováděná s velkou citlivostí. Při masírování dochází ke zbavování bodů bolesti a napětí. Některá místa jsou ale necitlivá a pak pomocí masáže dochází k oživení tkáně.

Jak probíhá vaginální mapování ?

V průběhu této masáže je přijímající žena aktivní. Znamená to, že je plně přítomna ve svém těle, komunikuje své pocity a do jednotlivých bodů dýchá, čím se zbavuje bolesti či napětí.

Sama si určuje tempo masáže, setrvání na daném místě, tlak. Vše má tak pod svojí kontrolou. Kolik bodů masérka ve vagíně projde, je vždy individuální.

Co prožívá žena u vaginálního mapování ?

Tak, jak je každá žena originálem, tak i vaginální mapování je naprosto jedinečnou zkušeností. Někdy je ta zkušenost více či méně dramatická, potřebuje od ženy velké soustředění.

Některé ženy vnímají masáž hodně fyzicky. Cítí, jak je místo napjaté, bolestivé a jak se postupně uvolňuje. Místo se pak stává hladkým a citlivým. Jiné ženy najednou vidí před svým vnitřním zrakem situaci, kterou jim daný bod spustí a objeví se u nich emoce spojená s danou událostí. Emoci si prodýchají, některé si popláčou a najednou je dané místo bez emočního napětí a ony cítí velkou úlevu. Některým, tak jako mě, se spustí emoce bez spojení s obrazem či příběhem.

Vaginální mapování je dokončeno malým rituálem vděčnosti, napojením se na své srdce a harmonizací ženství.

Jaký je pocit po vaginálním mapování ?

Společným znakem všech žen je úleva spojená s únavou. Je to velmi intenzivní práce, tak vyžaduje od samotné ženy i masérky absolutní soustředění. Ženy odchází jaksi lehčí, cítí mnohem více svoje tělo, cítí se oživené. Mnohé už po prvním sezení cítí změnu, která je spojená s větší sebehodnotou a napojením na svoje ženství. Vnímají rozdíl v milovaní, jejich tělo více cítí.

Kolik sezení se doporučuje ?

Všem ženám doporučujeme minimálně projít tři sezení. Mnoho žen však potřebuje k úplnému vyléčení více sezení. Je dobré vědět, že vaginální mapování není jednorázovou záležitostí. Je to jako chtít zhubnout za jeden den hladovky. Když už se rozhodněte přijít, prosím, počítejte s minimem třech návštěv. Výsledek opravdu stojí za to.

Kdy nedoporučujeme vaginální mapování ?

Vaginální mapování může být pro ženu natolik silné, že ho v určitých případech nedoporučujeme. Pokud jste prošla silně traumatickou událostí, např. zneužitím, znásilněním a sama nejste schopna se na intimních partiích dotýkat, cítíte silný odpor, tak tato technika nebude pro Vás vhodná. Doporučujeme zvolit techniku vnějšího mapování, anebo se u nás můžete naučit sebemapování.

Kdo provádí vaginální mapování ?

V našem studiu nabízíme profesionální práci našich certifikovaných sexological bodyworkerů, nebo masérek, které prošly školením na vaginální mapování. Vybírejte z našeho týmu dle své intuice :-)

Připravili jsem pro Vás různé možnosti vaginálního mapování:

Alternativní možností pro případy, kdy je klasické vaginální mapování nevhodné, je:

Může se naučit vaginální mapování můj partner ?

Doporučujeme absolvovat nejméně jedno vaginální mapování bez partnera. Pak můžete s masérkou probrat možnost, jestli je vhodné přivést na další sezení partnera, který se danou techniku bude učit.

Doporučujeme jenom párům, kteří mají mezi sebou absolutní důvěru. V případě výuky partnera platí cena pro sexological bodywork pro páry.


Přečtěte si reference.